W jaki sposób odgrodzić się od sąsiada w szeregowcu?

Kompleksy szeregowe, czyli domy w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej, są bardzo popularne w Polsce. Jednak jednym z największych wyzwań, z jakim można się spotkać w tego typu budynkach, jest bliskie sąsiedztwo. Dlatego wiele osób szuka sposobu, aby zminimalizować kontakt i odgrodzić się od swojego sąsiada. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak to zrobić w praktyce.

Ludzie decydują się na szeregowiec głównie ze względu na koszt. Cena zakupu takiego domu jest zdecydowanie niższa niż w przypadku domów wolnostojących. Jednak w zamian tracisz prywatność, ponieważ żyjesz tak blisko innych osób. Jak to zmienić?

Istnieje wiele sposobów, aby odgrodzić się od sąsiada w szeregowcu. Jednym z nich jest budowa ogrodzenia. Możesz postawić drewniane płoty, które będą oddzielać Twoje podwórko od sąsiada. Jeśli boisz się, że takie ogrodzenie zmniejszy przestrzeń, możesz zastosować technikę zwaną zielonym ogrodzeniem. Polega to na zasadzeniu roślinności tak, żeby tworzyła ona naturalną barierę dźwiękową i wizualną.

Innym sposobem na odgrodzenie się od sąsiada jest wybudowanie tarasu na dachu. W ten sposób zyskasz dodatkową przestrzeń, którą możesz zagospodarować według własnych upodobań. Taras na dachu daje Ci możliwość relaksu na świeżym powietrzu, niezależnie od tego, co robią Twoi sąsiedzi.

Jeśli nie masz możliwości fizycznego oddzielenia się od sąsiada, możesz skorzystać z bardziej subtelnych metod. Dobrej jakości rolety czy firanki mogą znacząco zmniejszyć hałas i poprawić prywatność wewnątrz domu. Możesz również zainstalować panele dźwiękochłonne na ścianach, aby zmniejszyć wszechobecne echa.

https://optinmonter.com/cennik-ogrodzenia-kompletne-rozwiazanie-dla-twojego-ogrodu/